Klasa A 2012-2015

24.10.2015 r. o godz. 10.00 Telewizja Gdańsk przedstawiła na żywo z Gdyńskiego Centrum Filmowego program Weekend z TV Gdańsk. Sporo miejsca w programie przewidziano dla podkreślenia szeroko rozumianych związków Gdyni z filmem, edukacji filmowej, historii naszych kin (również tych, których już dawno nie ma) i planów na przyszłość. Jest nam niezmiernie miło, że również nasza szkoła została do tego projektu zaproszona. Dr Piotr Kurpiewski opowiadał o historii gdyńskich kin, ale ważniejsze chyba było to, że na temat filmów, zrealizowanych w ramach szkolnego Przedszkola Filmowego mogli wypowiedzieć się zarówno uczniowie z klasy 2a, jak i tegoroczni absolwenci naszego gimnazjum. Mówili o swoich filmowych doświadczeniach, organizacji ogólnopolskiego przeglądu filmów „Młode Albatrosy”, twórczości i planach na przyszłość. Podczas programu wyemitowano fragment filmu „Błogostan” (nagrodzonego na dwóch festiwalach) w reżyserii Hanny Manteufel, którego premierę zaplanowano w Gdyńskim Centrum Filmowym na 15 listopada. Oby nasza współpraca z Gdyńskim Centrum Filmowym i innymi lokalnymi instytucjami nadal układała się tak owocnie.

Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy.

Program jest dostępny pod linkiem:

http://gdansk.tvp.pl/22331232/odc-24102015

 

23.10.2015

Na III Młodzieżowym Festiwalu Filmowym „Moja przestrzeń”, organizowanym przez Dyskusyjny Klub Filmowy ZAMEK w Olsztynku, film BŁOGOSTAN naszej absolwentki Hani Manteufel (była 3a, aktualnie II LO w Sopocie), zrealizowany w ramach Projektu Edukacyjnego PRZEDSZKOLE FILMOWE w Gimnazjum nr 11 w Gdyni - otrzymał wyróżnienie.

Film, który oficjalną premierę będzie miał 15.11.2015 w Gdyńskim Centrum Filmowym, został zauważony przez jurorów na kolejnym festiwalu. W czerwcu br. otrzymał główną nagrodę Przeglądu Filmowego zorganizowanego przez Młodzieżową Radę Miasta Gdańska.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej o festiwalu i protokół jury pod linkiem:

https://www.facebook.com/Dyskusyjny-Klub-Filmowy-Zamek-Zespo%C5%82-Szk%C3%B3%C5%82-w-Olsztynku-317608088395785/

21.08.2015

Trzy filmy uczniów naszego gimnazjum – (już absolwentów klasy 3a):

  • Bez poprawki, reż. Maksymilian Jankowski
  • Przeprowadzka, reż. Karol Urbaś
  • Złe zioło, reż. Barbara Jędrzejewska

zrealizowane w ramach Projektu Edukacyjnego „Przedszkole Filmowe” pod opieką Iwony Chojnackiej, Piotra Kurpiewskiego i Janusza Żurawskiego, zostały zakwalifikowane do pokazów konkursowych 32. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Up to 21” (Dozwolone do 21), który odbędzie się w Warszawie w dniach 17-19 września 2015 r.

Więcej informacji pod linkiem:

http://upto21.pl/

27.06.2015

Podziękowanie dla nauczycieli od rodziców klasy 3a

 

Dziękuję za wyreżyserowanie najpiękniejszej sztuki w jakiej przyszło mi grać...

Dziękuję za lekarstwo na każdy, nie tylko filmowy problem i za uśmiech, którym nie dało się nie zarazić...

Dziękuję za udokumentowanie wspomnień oraz sprawienie, że będę mogła do nich wracać...

Hania Manteufel, klasa 3a