30.04.2021

Do tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego w czterech kategoriach wiekowych zgłosiło się 309 szkół, a protokoły zbiorcze nadesłało 299 placówek (228 szkół podstawowych i 71 - ponadpodstawowych). W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 7752 uczniów pod opieką 885 nauczycieli i bibliotekarzy szkolnych.

Komisja Wielkiego Maratonu Czytelniczego (Agata Markiewicz-Babło, Ewa Niechwiedowicz, Małgorzata Niechwiedowicz, Zbigniew Walczak) po weryfikacji protokołów zbiorczych i wybranych arkuszy testowych przesłanych przez poszczególne placówki – ogłosiła oficjalne wyniki.

Szkołę Podstawową nr 51 w Gdyni w Wielkim Maratonie Czytelniczym 2020/21 reprezentowało 50 uczniów w trzech kategoriach wiekowych.

1. W kategorii klas 2-3 „Spotkacie nowych przyjaciół” – najlepszy wynik w szkole uzyskała ALEKSANDRA NOWAK z klasy 2b.

2. W kategorii klas 4-6 „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” – finalistką konkursu została LENA HORDYJ z klasy 4a.

3. W kategorii klas 7-8 „W lustrze książki” – finalistką konkursu została MARIANNA JANASIEWICZ z klasy 7a.

Wszystkim uczestnikom Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2020/21, który w tym roku został przeprowadzony w szczególnych warunkach – serdecznie gratulujemy!

Spotkamy się w nowym roku szkolnym w kolejnej edycji konkursu.

Nagrody książkowe dla laureatów, finalistów i wyróżnionych ufundowało Miasto Gdańsk.

Opiekunowie konkursu:

Anna Mytkowska, Janusz Żurawski