Uczniowie naszej szkoły,  uczący się języka niemieckiego, mieli okazję przybliżyć sobie język oraz poznać Berlin. Do najciekawszych zabytków tego miasta należą niewątpliwie:

  • Reichstag - od 1999 r. siedziba niemieckiego parlamentu – Bundestagu,
  • Brama Brandenburska - od 3 października 1990 symbol Pokoju i Wolności.

Kto był w Berlinie, ten widział wieżę telewizyjną. Nikt nie przejdzie obok niej obojętnie. Nic dziwnego, gdyż  liczy ona 368 metrów wysokości. Jest oficjalnie najwyższym budynkiem w Europie. Udało nam się zobaczyć Katedrę Niemiecką, Niemieckie Muzeum Techniki, dom koncertowy,  pozostałości muru berlińskiego i wiele innych miejsc. Spacerowaliśmy po wielkim parku wraz z Pałacem Sanssouci, który nazywany jest pruskim Wersalem. Jest on wspaniałą atrakcją turystyczną Poczdamu.

Na zakończenie udaliśmy się na Tropical Islands pod Berlinem -  największy tropikalny park rozrywki w Europie, gdzie rozkoszowaliśmy się wspaniałą pogodą  i atmosferą tropików. Do głównych atrakcji należą: zadaszony las tropikalny świata, największa w Europie strefa saun, Morze Południowe z 200 metrami piaszczystej plaży, możliwość lotu balonem, zjeżdżalnia wieżowa i wiele innych.

Nie sposób  obejrzeć wszystkich ciekawych miejsc w kilka dni. Tam trzeba wrócić po raz drugi.

Anna Senetelli-Nawrocka