2c

10.10.2020

Klasa 2c wybrała się na warsztaty „Ale jazda”, podczas których uczniowie mogli przejechać się prawdziwym trolejbusem i przy okazji zwiedzić piękną, modernistyczną Gdynię! Dzieci były zachwycone! Na koniec stworzyły pocztówki, które będą mogły wysłać do bliskich, których - przez obecną sytuację - nie mogą zobaczyć.

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/2c#sigFreeIdbde7b41e8e

22.04.2016

11.03.2016

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/2c#sigFreeId40d0159b30

 

9.02.2016

W gdyńskim INFOBOXIE odbyło się uroczyste zakończenie VI Międzyszkolnego Konkursu „Czas szkoły, czas dojrzewania” oraz promocja książki laureatów tego konkursu.

Wśród laureatów konkursu są uczennice naszego gimnazjum.

W kategorii „komiks” III nagrodę przyznano uczennicom SP 23 w Gdyni (Daniela Jagiełło, Alicja Kutkowska, Vanessa Łosińska, Weronika Miotke) za pracę „Czas szkoły, czas dojrzewania”.

Weronika Miotke jest obecnie uczennicą klasy 1c.

Serdecznie gratulujemy!

 

18.12.2015

Na wystawie przedstawione są właściwości fizyczne przedmiotów schłodzonych przy pomocy ciekłego azotu, do bardzo niskiej temperatury (-195,8 °C).

Wystawa "Z energią!"

W przestrzeni tej pracowni każde ze stanowisk prezentuje określony rodzaj energii lub przemianę jednej formy energii w inną. W ogromnych akwariach można zrobić falę tsunami lub wprawić w ruch śrubę Archimedesa. Inny rodzaj fali, czyli falę dźwiękową, można zaobserwować tuż obok. Podobnie jak fala na wodzie również ona przenosi energię, co odkryć można dzięki interaktywnym stanowiskom. Zasady zachowania nie tylko energii, ale również pędu pokazuje z kolei Wahadło Newtona.
Człowiek w swojej codziennej działalności zużywa ogromne ilości energii. Jak duże? To można zobaczyć na stanowisku „Energia w kuchni”. Tę energię, którą zużywają nasze kuchenki czy czajniki trzeba jakoś wytworzyć. Technologie produkcji energii elektrycznej pokazują stanowiska poświęcone energetyce, przy których można zapoznać się z różnymi rodzajami źródeł energii, czy zasadą działania różnych elektrowni.

View the embedded image gallery online at:
https://sp51.gdynia.pl/index.php/klasy/2c#sigFreeIdd01d6cff17