15.05.2019

Podczas wycieczki do Torunia klasy 4a i 5b zwiedziły z przewodnikiem starówkę miasta oraz ruiny zamku krzyżackiego. Następnie udaliśmy się do Muzeum Piernika. W Toruniu jest wiele muzeów związanych z największą atrakcją - czyli piernikami. Uczniowie pracowali z masą piernikową, dobierając jej konsystencję, wałkując ciasto i następnie odciskając je w formach piernikarskich. Pamiątką jest własnoręcznie wykonany wypiek. Uczestniczyliśmy w zajęcich laboratoryjnych w Centrum Chemii w Małej Skali. Tematem zajęć był w świat gazów - było efektownie i wybuchowo. Obejrzeliśmy również wystawę Geodium poświęconą Ziemi jako planecie. Jej centralnym elementem jest obracający się i odpowiednio oświetlony model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 m. Dzięki grze świateł w łatwy sposób można przekonać się, dlaczego mamy cztery pory roku, a po dniu następuje noc. Byliśmy również uczestnikami pokazu efektownych doświadczeń chemicznych. A na koniec odbył się pokaz wywarzania słodyczy.