Swoją ciekawość świata trzeba umieć doskonalić.

Edward Stachura

Zapraszamy do klasy I, w której realizować będziemy podstawę programową, rozszerzoną o zagadnienia sportowo-turystyczne. Chcemy uczniów zachęcić do regularnego ruchu, podkreślając korzystny wpływ sportu na rozwój wytrwałości i systematyczności we wszystkich dziedzinach życia. Edukację wyróżni zwiększona liczba godzin zajęć sportowych, prowadzonych przez trenerów naszej szkoły.

Będziemy rozwijać ciekawość świata dzieci poprzez zajęcia w terenie - wycieczki krajoznawcze, trekking czy podstawy survivalu. Zależy nam, by klasa była zgraną grupą i umiała współpracować w różnych warunkach, dlatego przewidujemy liczne zadania i gry zespołowe. Gwarancją efektywnej współpracy jest przestrzeganie zasad dyscyplinyi wspólnego poszanowania, czego będziemy uczyć się, bazując na głównych wartościach harcerskich. Poznamy podstawy ratownictwa medycznego, co zapewni uczniom poczucie bezpieczeństwa oraz nauczy codziennej zaradności. Nauczymy się zasad zdrowego odżywiania poprzez wspólne przygotowanie prostych posiłków.

Położenie szkoły w centrum miasta ułatwi nam częste wizyty w muzeach, korzystanie z oferty teatrów i innych placówek kulturalnych. Odwiedzimy lokalnych rzemieślników i poznamy tajniki ich pracy, a także ugościmy w klasie doświadczonych podróżników oraz amatorów zwiedzania różnych zakątków świata.

Dla osiągnięcia pozytywnych wyników w nauce i przyjaznej atmosfery w klasie bardzo ważna jest współpraca z rodzicami, którą będziemy rozwijać poprzez codzienny kontakt, realizację wspólnych projektów, wyjścia oraz spotkania integracyjne.

 

Zapraszamy na spotkanie z wychowawczynią klasy pierwszej w najbliższą sobotę, 25 maja o godz. 12.00 w czytelni (Festyn Rodzinny)