1.05.2020

Drodzy Młodzi Twórcy! Sympatycy „Młodych Albatrosów” – święta najmłodszego polskiego kina!

Tak jak Wy, po miesiącach przygotowań, nie mogliśmy doczekać się kolejnej edycji naszego festiwalu i spotkania na gali zakończenia konkursu w Gdyńskim Centrum Filmowym. Do końca wierzyliśmy, że VI edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy 2020” uda się przeprowadzić w ustalonym terminie.

Niestety, rzeczywistość ostatnich tygodni okazała się bezwzględna. W obliczu sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie oraz w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, a także na podstawie obowiązujących decyzji administracyjnych, organizator i producenci festiwalu podjęli decyzję, że uroczysta gala zakończenia tegorocznej edycji festiwalu odbędzie się w październiku 2020 r.

Uznaliśmy, że bezpieczeństwo uczestników festiwalu, pracowników, organizatorów i artystów jest najważniejsze.

Wirus chwilowo zdominował świat, ale nie zabrał nam pasji, z jaką tworzymy nasz festiwal – święto najmłodszego polskiego kina!

Wychodząc naprzeciw Waszym uzasadnionym sugestiom wynikającym z aktualnej sytuacji epidemiologicznej i związanym z tym ograniczeniom w różnych dziedzinach życia – informujemy, że uległ zmianie punkt 5 Regulaminu OFFU „Młode Albatrosy 2020”, który otrzymał brzmienie:

5. Wypełniony formularz karty zgłoszenia oraz dwie kopie filmu (na nośnikach DVD/CD) należy przesłać na adres organizatora (Szkoła Podstawowa nr 51, ul. Słowackiego 53, 81-392 Gdynia), z dopiskiem „Młode Albatrosy 2020”.

Termin nadsyłania filmów upływa 15 września 2020 r.

Przedłużamy o 4 miesiące termin zgłaszania filmów, abyście mogli zrealizować nowe lub zakończyć rozpoczęte projekty.

Czekamy na Wasze filmy!

Bieżące informacje o festiwalu znajdziecie na naszej stronie internetowej i facebook'u:

Kontakt z organizatorami:

tel. + 48 602 879 774    (Producent)

tel. + 48 621 72 24    (SP nr 51 w Gdyni)

W imieniu organizatora:

Producenci festiwalu: Janusz Żurawski, Zuzanna Kaczmarek