21.10.2016

W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Gdyni. W szranki stanęło dwóch kandydatów: Antoni Hoffmann z klasy 3a i Dominik Hinczewski z klasy 3c. Akcja wyborcza trwała od 19 września, ale rumieńców nabrała w ostatnich dwóch tygodniach. Plany kampanii kandydatów opracowały ich sztaby wyborcze. Na terenie szkoły zostały rozwieszone profesjonalnie wykonane plakaty (których nie powstydziłyby się najlepsze hollywoodzkie produkcje), kandydaci rozmawiali z wyborcami, przedstawiali swoje programy. Agitacja została wsparta również słodkościami – „kiełbasa wyborcza” przybrała formę ciasta i cukierków „krówek”. Niestety, podobnie jak w „dorosłych” kampaniach wyborczych, walka przeniosła się do cyberprzestrzeni, gdzie przybrała formę agresywnego „hejtu”. A szkoda… Pozytywnym aspektem tych wyborów była wysoka frekwencja wynosząca 89%. Takiego zaangażowania moglibyśmy sobie życzyć w wyborach do Sejmu!

Ostatecznie mandat radnego Młodzieżowej Rady Miasta Gdyni uzyskał Antoni Hoffmann z klasy 3a. Mamy nadzieję, że nasz reprezentant będzie aktywnie działał w Radzie i zaangażuje się w realizację projektów dotyczących gdyńskiej młodzieży.