„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

ks. Mieczysław Maliński

5 października 2017 r. mieliśmy okazję uczestniczyć we wspaniałym wydarzeniu – w Arenie Gdynia odbył się koncert charytatywny „Gdyńska Dwójka w rytmie serca” zorganizowany przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Gdyni. Celem tej imprezy była zbiórka pieniędzy na rzecz uczniów II LO toczących walkę z chorobą nowotworową – Pauliny SchulzKonrada Kozackiego. Koncert został objęty honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka. Liczne zespoły muzyczne, w tym gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej, zdecydowały się zagrać charytatywnie: Czerwone Gitary, Oddział Zamknięty, Gromee, Adam Stachowiak, Leh, Agata Nasiadka, Bartek Korba, Pan Biedronka, Marcin Spenner i wielu innych. Gwiazdami tego wieczoru okazali się również dwaj działacze samorządu II LO: Paweł Lemke oraz Kajetan Wysokiński, którzy bezgranicznie zaangażowali się w organizację tej wielkiej imprezy. Panowie – BRAWO!

Naszej szkoły również nie mogło tam zabraknąć. Dział dziennikarski samorządu w składzie: Anna Mrówka, Julia Wyczk, Paweł Pleszczyński i Wiktor Szukalski przeprowadzili wywiady z organizatorami i gwiazdami tego koncertu. Udało się nam namówić do udzielenia wywiadu legendę Czerwonych Gitar, perkusistę pana Jerzego Skrzypczyka, który jest nieprzerwanie członkiem tego zespołu od stycznia 1965 roku! Było nam również bardzo miło poznać opinię o tej imprezie absolwentów "jedenastki" biorących udział w tym wydarzeniu: Agaty Nasiadki i Bartka Korby. Na koniec do rozmowy zaprosiliśmy Pana Biedronkę, który wyjawił nam sekret swojego artystycznego pseudonimu.

Podsumowując – atmosfera koncertu cudowna, cieszy niezmiernie fakt, iż Gdynianie mają wielkie serca.