Uczniowie klasy 2d rozpoczęli wymianę korespondencji „Brieffreunde” ze szkołą Friedrich-Spee-Gesamtschule w Paderborn (Nadrenia Północna-Westfalia) w Niemczech. W swoich listach uczniowie opisywali siebie i otaczający ich świat. Uczniowie wymienili się adresami mailowymi oraz rozmawiają ze sobą na portalach społecznościowych. Najwięcej radości ze strony kolegów z Niemiec sprawiały próby pisania po polsku.

Czasami było bardzo wesoło!

Korespondencję "Brieffreunde" będziemy kontynuować w przyszłym roku szkolnym!

„Brieffreunde“ ze szkoły Friedrich-Spee-Gesamtschule: Marcel-Leon Sikora, Michelle Radtke, Maaike Lȕckehe, Julia Klippenstein, Jannis vom Ende, Till Soppa, Maximilian Leifeld.

„Brieffreunde” z Gimnazjum nr 11: Monika Wiśniewska, Sara Zielińska, Paula Wołcz, Magdalena Macke, Aleksandra Prawdzik, Oliwia Derdzikowska, Jakub Grzybowski.