Akademia PLANETE+ DOC to program edukacyjny kierowany do młodzieży gimnazjalnej w całości oparty na filmach dokumentalnych, dzięki czemu wyróżnia się spośród innych programów edukacji filmowej. W filmach dokumentalnych jak w lustrze odbija się kondycja naszego współczesnego świata, dzięki nim możemy się przekonać na ile jej stan jest nam bliski i na ile pokazywane w filmach historie w ogóle nas obchodzą. Proponujemy swojego rodzaju spotkanie z prawdą i realną historią drugiego człowieka, dzięki której poznajemy również prawdę o nas samych. Wartość edukacyjna filmu dokumentalnego jest więc niezaprzeczalna i oczywista. Z bogatego programu  PLANETE+ DOC FILM FESTIWAL zostały wybrane filmy, które wpisują się w program szkolny lub stanowią jego uzupełnienie o szeroko pojętą współczesność. Warto też zaznaczyć, że programy edukacji filmowej najczęściej skierowane są do uczniów zainteresowanych przedmiotami humanistycznymi, w naszym coś dla siebie znajdą również ci, których fascynuje fizyka, chemia czy biologia.

Filmem, który rozpocznie cykl projekcji w naszej szkole będzie obraz WIĘCEJ NIŻ MIÓD (More than honey), reż. M. Imhoof, (Szwajcaria, Niemcy, Austria 2012), 90 minut.

Projekcja filmu w środę 6 listopada 2013 r., o godz. 14.30 w czytelni szkolnej. Po pokazie filmu dyskusja, którą poprowadzi Paweł Biliński z KSW "ŻAK" w Gdańsku.

Nominowany do Oscara reżyser Markus Imhoof, który w życiu prywatnym jest wnukiem szwajcarskiego pszczelarza, opowiada o poważnym kryzysie, jaki dotyka obecnie populację pszczół. Pszczoły zamieszkują Ziemię równie długo jak człowiek, ale gdy one wyginą – jak twierdził Einstein – ludziom pozostaną nie więcej niż cztery lata życia. Podróżując z kamerą po całym świecie reżyser filmuje tereny, na których zamieszkują pszczoły, a za pomocą mikroskopowych zdjęć pokazuje jak żyją i zachowują się w gniazdach i ulach. W filmie poznajemy pszczelarzy, naukowców i rolników, owładniętych pasją do pszczół i pragnących poznać tajemnicę ich masowej śmierci. Pomimo wieloletnich badań, dokładny powód tego zjawiska nie jest znany i stanowi przedmiot spekulacji. Imhoof stara się pokazać międzynarodowy zasięg tego zjawiska, dokumentując przebieg, jaki ma ono w różnych częściach świata.

(Na podstawie materiałów promocyjnych)