Szanowni Rodzice, Uczniowie, Przyjaciele szkoły

1 września 2017r. Gimnazjum nr 11 im. Polskich Noblistów w Gdyni zostanie przekształcone w Szkołę Podstawową nr 51. Oznacza to, że w budynku szkoły będą uczyli się uczniowie klasy drugiej i trzeciej gimnazjum (do ukończenia szkoły) oraz uczniowie szkoły podstawowej.

Obiekt wybudowany w latach sześćdziesiątych w kształcie litery E, pozwala wydzielić zamknięte strefy dla uczniów poszczególnych etapów edukacji.

Szkoła, na wniosek uczniów, zachowała historyczne nazwy pawilonów: Zuch, Syrena, Jantar, które wywodzą się ze Szkoły Podstawowej nr 27- pierwszej „podstawówki” na Słowackiego 53 (1961-2004). Od nowego roku szkolnego planuje się wydzielenie pawilonu Zuch dla uczniów młodszych – klasy 0- IV wraz z przylegającym do pawilonu holem na piętrze budynku.

Strefa dzieci młodszych to 6 sal lekcyjnych, pokój nauczycielski, gabinet pedagoga i psychologa szkolnego, stołówka szkolna, gabinety lekarskie, trzy toalety i wejście do zamkniętej części zielonego ogrodu (między pawilonami).

W szkole zostanie zorganizowana świetlica, czynna w godzinach 7.00 – 17.00.

Kadra pedagogiczna wypracowała model szkoły nowoczesnej, innowacyjnej skierowany na rozwój humanizmu i zakorzeniony w tradycji.

Rozwój logicznego myślenia, kompetencji komunikacyjnych, językowych, kulturowych, twórcze rozwiązywanie problemów to priorytetowe zadania, których realizacja pozwoliła osiągać bardzo wysokie wyniki nauczania, jak również sukcesy na wielu płaszczyznach (konkursy przedmiotowe, tematyczne, certyfikaty językowe, projekty interdyscyplinarne).

Uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności podczas zajęć szkolnych, jak również pozaszkolnych, dzięki współpracy z licznymi instytucjami i organizacjami: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Akademia Marynarki Wojennej, Gdyńska Szkoła Filmowa, Pomorska Akademia Żeglarstwa, Goethe Institut, Alliance Francaise, Teatr Miejski, Centrum Nauki Experyment, Gdyńska Akademia Siatkówki, Gdyński Klub Karate Kyokushin, Pomorska Fundacja Filmowa, Wyższa Szkoła Fizyki i Chemii w Paryżu, Akademia Wychowania Fizycznego, Teatr Szekspirowski, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie.

W Szkole Podstawowej nr 51 będą kontynuowane projekty edukacyjne m.in.: Przedszkole Teatralno - Filmowe, Odyseja Umysłu, Teatralny Pasjans, Szkoła pod Żaglami, Gdynia Rowerowa, Ludzie nauki w drodze do prawdy…, Recomending Gdynia to Foreigners. Golden Anchor Competition, Szkolno - Teatralne Laboratorium Kreatywności, Ogólnopolski Przegląd Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy”, Każdy Wat na wagę złota.

Nowa szkoła podstawowa zbudowana na bazie Gimnazjum nr 11 im. Polskich Noblistów zaprasza uczniów, którzy chcą z nami odkrywać i zrozumieć Świat.

Danuta Maliszewska