Sukcesy uczniów

Mateusz Manthey z klasy 8b został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

Serdecznie gratulujemy!

Z dumą informuję, że uczennica klasy 8b Maja Staniewska została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego.

Oliwia Dajnowiec

Katarzyna Wyrobek z klasy 3a finalistką Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego!

Gratulujemy!

17.03.2019
Z ogromną przyjemnością informuję, że uczeń klasy 8b - Mateusz Manthey zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego.

7.03.2019

7 marca 2019r. w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie odbyła się Uroczysta Gala Wręczenia Nagród Wójta Gminy Kosakowo za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz wysokie wyniki sportowe mieszkańcom Gminy, których podania wcześniej rozpatrzyła specjalnie powołana w tym celu komisja.

Nagrody na scenie wręczał Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek oraz Zastępca Wójta Marcin Kopitzki.

Marta Kornowska - uczennica klasy 8b - otrzymała Nagrodę Wójta Gminy Kosakowo za osiągnięcia w sporcie.

Oliwia Dajnowiec

Marta Kornowska jest 14-letnią mieszkanką Mostów. Od 5 lat trenuje taniec nowoczesny w klubie UKS Masta Dance w Rumi. Rozwija swój talent w zespole Shadow w stylach contemporary ballet oraz jazz. Do największych sukcesów Marty i jej koleżanek z zespołu w ubiegłym roku zaliczyć należy: Wicemistrzostwo Świata kategorii Jazz Dance Showcases Juniors podczas WADF (World Artistic Dance Federation) World Dance Championship w Libercu w Czechach w listopadzie 2018r., Wicemistrzostwo Europy w kategorii Contemporary Ballet Showcases Juniors w czerwcu 2018 r. w Szczecinie, liczne sukcesy I, II i III miejsca podczas ogólnopolskich przeglądów i festiwali tańca. W 2017 r., reprezentując Szkołę Podstawową w Mostach, została Gminnym Wicemistrzem Ortografii.

Więcej informacji pod linkiem: