15 czerwca 2016 r. uczniowie uczący się języka niemieckiego w naszej szkole wyjechali na wycieczkę do Hamburga. Wśród uczestników wycieczki znalazła sie „wspaniała ósemka z naszej klasy”.

Według Księgi Rekordów Guinessa, Hamburg to miasto o największej liczbie mostów w Europie. Jest ich tutaj więcej niż w Wenecji, Londynie i Amsterdamie razem wziętych. Miasto przecinają „Fleeten” – otwarte kanały wodne. Posiada ono także dokładnie 2428 mostów, Wenecja 450.

Spacerowaliśmy malowniczą drogą, wiodącą schodami Blankenese przez dawną wioskę rybacką – obecnie piękne przedmieście na stoku Łaby. To tutaj znajdują się stare, wielkie, neogotyckie spichlerze, które są symbolem Hamburga i główną atrakcją wycieczki po porcie. Aż na wysokość 7 pięter wznoszą się fasady budowanych z cegły składów i magazynów. Jest to największe skupisko spichlerzy na świecie, powstałe w XIX i XX wieku. I tak jak przed stu laty składowane są tutaj cenne towary: tytoń, kawa, herbata, przyprawy, kakao. Tutaj też mieści się największy na świecie skład orientalnych dywanów

Ponadto byliśmy w Miniaturowej Krainie Cudów. Zwiedziliśmy : Stare Miasto, Kościół Św. Michała. Byliśmy w Meczecie , a nawet w słynnej dzielnicy St. Pauli – ulicy tysiąca klubów nocnych, hoteli, salonów gry, dyskotek, barów, sexshopów, a także niezliczonych restauracji i imbisów.

Jeden dzień to stanowczo za mało na zwiedzenie miasta, a tyle tylko czasu było przeznaczone na Hamburg.

Następnego dnia udaliśmy sie do parku rozrywki Hansa Park. Oto kilka zdjęć z naszej wyprawy.