26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Tego dnia czekało w szkole szereg atrakcji, min. kawiarenka z wypiekami brytyjskimi, francuskimi oraz niemieckimi, muzyka z różnych stron świata, dyktando z języka francuskiego oraz konkurs wiedzy o Europejskim Dniu Języków Obcych. Sprawdzona została również znajomość flag. Uczniowie chętnie przyszli do szkoły w strojach symbolizujących kraje obcojęzyczne. Dzień ten miał przypomnieć o korzyściach płynących ze znajomości wielu języków i zachęcać do ich nauki — nieważne, czy po to, by łatwiej znaleźć pracę, móc porozumieć się na zagranicznym wyjeździe, poznać obcą kulturę, czy też dla samej satysfakcji z perfekcyjnego opanowania nowego języka.

Katarzyna Zamkowska