18 października 2017 r. do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 51 w Gdyni zostali oficjalnie przyjęci uczniowie klasy I. Uroczystość rozpoczął program artystyczny, w czasie którego dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia - dokonanego symbolicznym piórem - przez panią dyrektor SP nr 51 - Danutę Maliszewską.

Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w strojach galowych oraz uczniowskich biretach. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin.

Po pasowaniu dzieci udały się do klas na wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uroczystość na długo zostanie w pamięci dzieci oraz zaproszonych gości.

Agata Sosnowska