12.01.2019

W sobotę, 12 stycznia 2019 r. odbyło się w Gdańsku Oliwie spotkanie opłatkowe dla katechetów Archidiecezji Gdańskiej. Program artystyczny przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 51 w Gdyni oraz młodzież z klas: 3a i 3d gimnazjum. Był to montaż słowno-muzyczny „Wigilie Polaków w niewoli”. Wykonaniem programu artystycznego udowodnili, że patriotyzm i pamięć o naszej niełatwej historii są bliskie Polakom w każdym okresie historycznym. W spotkaniu oprócz katechetów  uczestniczyli znakomici goście: Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź, biskup Wiesław Szlachetka i inni duchowni, Pomorski Kurator Oświaty dr Monika Kończyk, Przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność RG pan Wojciech Książek oraz przedstawiciele władz samorządowych Trójmiasta. Towarzyszyły nam również panie: dyrektor SP nr 51 - Danuta Maliszewska i wicedyrektor Olga Labuda, a także rodzice występujących dzieci.
Pragnę podziękować za pomoc w przygotowaniu imprezy: paniom - Joannie Gawron, Bożenie Meller, Elżbiecie Szponar i panu Januszowi Żurawskiemu.


Elżbieta Korowajczyk

Więcej zdjęć pod linkiem:

https://gdansk.gosc.pl/gal/pokaz/5280975.Spotkanie-oplatkowe-katechetow-2019/48#gt