Klasa z innowacją matematyczno-przyrodniczą „Przestrzeń w myśleniu”

• Przygotowana dla uczniów o wszechstronnych zainteresowaniach, wykazujących predyspozycje do nauk ścisłych, pragnących odkrywać sekrety matematyki i przyrody.
  • Dla dzieci, które fascynują się rozwiązywaniem problemów matematycznych, przyrodniczych; poszukują powiązań między różnymi zjawiskami i cechują się myśleniem abstrakcyjnym oraz zamiłowaniem do eksperymentów.
  • Kreatywna matematyka pozwoli dzieciom na samodzielne szukanie nowatorskich rozwiązań, a wyjaśnianie logicznych zagadek pobudzi ciekawość. Uczymy: bawiąc się, współpracując i integrując.
  • Różne metody pracy pozwolą uczniom poznać zasady współpracy oraz kształtować pewność siebie i odwagę do przedstawiania innym swoich osiągnięć.
  • Dzieci poznają różnorodne sposoby prezentacji swoich koncepcji oraz autoprezentacji.
  • Myślenie matematyczne pozwoli dostrzec relacje między elementami życia codziennego, a rolą tych elementów we współczesnym świecie.

mgr Ewa Kurasz

Klasa z innowacją programową z języka angielskiego

• Celem innowacji jest szerzenie idei otwartości i wrażliwości na język obcy. Ma on rozbudzać motywację do uczenia się języków obcych, a jednocześnie kształtować poczucie tożsamości dzieci z rodzimą kulturą i językiem ojczystym.
  • Intensywna nauka języka angielskiego w edukacji wczesnoszkolnej daje znacznie więcej niż tylko korzyści językowe: pozytywnie wpływa na rozwój mózgu, poszerza horyzonty i sprzyja większej otwartości, umożliwia nawiązanie wartościowych znajomości i rozbudza ciekawość świata.
  • Wiadomości i umiejętności będą wplecione w różnorodne zabawy oraz zajęcia, tworząc spójną całość z zagadnieniami ze wszystkich dziedzin edukacji wczesnoszkolnej. Dzięki temu stworzymy solidne fundamenty ułatwiające rozwijanie potencjału językowego.
  • Zapoznamy się z wybranymi wiadomościami na temat kultury, sztuki, historii, zwyczajów i życia codziennego w krajach anglojęzycznych.

mgr Magdalena Kubiak

Klasa turystyczna z elementami żeglarstwa

• Zapraszamy do klasy pierwszej, w której realizować będziemy podstawę programową rozszerzoną o zagadnienia turystyczno-żeglarskie.
  • Chcemy zachęcić uczniów do regularnego ruchu, podkreślając korzystny wpływ aktywności na wyrobienie wytrwałości i systematyczności we wszystkich dziedzinach życia.
  • Edukację wyróżnia zwiększona liczba godzin zajęć w terenie.
  • We współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarstwa poznamy podstawy tej aktywności na wodzie - w gdyńskiej marinie i na Zatoce Gdańskiej.
  • Zależy nam, by klasa była zgraną grupą i umiała współpracować w różnych warunkach, dlatego przewidujemy liczne zadania i gry zespołowe. Gwarancją efektywnej współpracy jest przestrzeganie zasad dyscypliny i wspólnego poszanowania, czego będziemy uczyć się, bazując na głównych wartościach harcerskich.
  • Poznamy podstawy ratownictwa medycznego, co zapewni uczniom poczucie bezpieczeństwa oraz nauczy codziennej zaradności. Nauczymy się zasad zdrowego odżywiania poprzez wspólne przygotowanie prostych posiłków.

mgr Zofia Granos