https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna-w-szkolach-przedluzona-do-3-stycznia-2021-r (w artykule projekt rozporządzenia MEN)

Organizacja pracy szkoły w dniach 30 listopada 2020r. – 3 stycznia 2021r.

W organizacji SP51 obowiązują zasady wprowadzone 1 września 2020r. związane z bezpieczeństwem uczniów przebywających w szkole.

Zajęcia oddziału przedszkolnego odbywają się bez zmian (w szkole) – obiady i opieka świetlicowa bez zmian.

Nauczanie w klasach I – VII odbywa się w trybie nauki zdalnej, z wyłączeniem treningów w oddziałach sportowych (2c, 7a, 7b):

1. Lekcje odbywają się na platformie TEAMS (Office 365) wg tygodniowego rozkładu zajęć, który obowiązuje w szkole.
  2. Nauczyciele prowadzą zajęcia z uwzględnieniem czasu pracy dziecka przed ekranem komputera (wydłużone przerwy, przerwy śródlekcyjne).
  3. Poszczególne zajęcia w trybie zdalnym będą pojawiały się w kalendarzu TEAMS.
  4. Podczas zajęć nauczyciele będą odnotowywali frekwencję.
  5. Uczniowie uczestniczący w zajęciach mają obowiązek nawiązywać kontakt z nauczycielem.
  6. Treningi uczniów oddziałów sportowych na basenie odbywają się wg obowiązującego planu. Uczniowie spotykają się z trenerami przed obiektem, a po zajęciach sportowych udają się do miejsca zamieszkania celem kontynuowania lekcji w trybie zdalnym. Szczegółowe ustalenia bezpośrednio z trenerami*.
  7. Treningi w klasie 2c odbywają się codziennie w godzinach 16.00 – 17.00. Rodzice przyprowadzają i odbierają dzieci z zajęć. Szczegółowe ustalenia bezpośrednio
    z trenerami.
  8. W szkole zostanie zorganizowana świetlica dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I-III. Wnioski proszę kierować bezpośrednio do dyrektora szkoły Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  9. W szkole zostanie zorganizowana nauka dla uczniów, którzy nie mogą realizować zajęć lekcyjnych w domu. Wnioski proszę kierować do wychowawców klas.
  10. Pedagog i psycholog pracują stacjonarnie i zdalnie, w zależności od potrzeb. Godziny pracy bez zmian.
  11. Biblioteka szkolna wypożycza książki po umówieniu się z uczniem poprzez platformę TEAMS w godzinach pracy 9.00 – 13.00.
  12. Wspomaganie odbywa się poprzez platformę TEAMS oraz stacjonarnie, ustalenia indywidualnie z nauczycielami.
  13. Rewalidacja indywidualna odbywa się stacjonarnie.
  14. Ścieżki edukacyjne odbywają się online.
  15. Koła przedmiotowe odbywają się online.
  16. Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne odbywają się online.
  17. Gimnastyka korekcyjna odbywa się online.
  18. Zajęcia języka polskiego dla dzieci z zagranicy odbywają się online.
  19. Konkursy przedmiotowe odbywają się online.

Przypominamy, że 4, 5 stycznia 2020r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W przypadku zapowiadanych przez Prezesa Rady Ministrów nowego terminu ferii zimowych, dokonamy zmian w kalendarzu dni wolnych od zajęć dydaktycznych.

Regulamin będzie na bieżąco aktualizowany.

*"Małoletni do ukończenia 16. roku życia, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.0016.00, mogą przemieszczać się wyłącznie pod opieką osoby sprawującej władzę rodzicielską, opiekuna prawnego albo innej osoby dorosłej, chyba że przemieszczanie się ma na celu dotarcie do szkoły lub placówki oświatowej albo powrót z nich do miejsca zamieszkania." (Dz.U. 2020 poz. 1871, §26 ust. 2b)