1.03.2015

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gdańsku odbyły się Eliminacje Regionalne Odysei Umysłu. Gimnazjum nr 11 reprezentowały dwie drużyny przedstawiające odrębne problemy:

  1. Problem nr 3 GRA Z PUSZKĄ PANDORY - grupa III

 •    Anna Lewandowska (3d)
 •    Aleksandra Łukawska (3d)
 •    Karolina Olechnicka (3d)
 •    Marta Olesińska (3c)
 •    Jerema Rodzewicz (3c)
 •    Jan Weltrowski-Knopik (3d)
 •    Piotr Dmowski (3d)

Zespół wystawił na scenie własną adaptację historii o Puszce Pandory a na dodatek zrobił to w konwencji gier wideo! Podczas przedstawienia postać Gracza brała udział w zainspirowanej starogrecką legendą, wielopoziomowej grze, w której pojawił się: prolog (intro) opowiadający znaną wersję mitu o Puszce Pandory; trzy awatary reprezentujące różne nieszczęścia, jakie z niej uciekły; dźwięki sygnalizujące początek oraz koniec każdego poziomu; a także licznik energii pokazujący, ile sił pozostało głównemu bohaterowi. Ostatecznie, Gracz awansował na najwyższy poziom i wypuścił w świat nadzieję zwyciężając w ten sposób w całej rozgrywce.

   2. Problem nr 5 JAK W STARYM KINIE - grupa II

 •    Anna Dukat 2d
 •    Marta Grabowska 2d
 •    Matylda Modrzejewska 2e
 •    Adriana Paciuch 2e
 •    Mariusz Albrychowicz 2e

Światła, Kamera, Akcja! Zespół wymyślił i zagrał dowcipne przedstawienie, w którym pewien Reżyser współcześnie produkuje i prezentuje film niemy. Twórca ów objaśnłi, dlaczego dzieło tego rodzaju powstaje w dzisiejszych czasach, a po jego pokazie zareagował na komentarze ze strony Krytyka Filmowego. W filmie w którym zabawny Czarny Charakter popełnił trzy niepoważne niecne występki żadna z postaci nie odezwała się słowem, zamiast tradycyjnych dialogów pojawiły się napisy, a jedynymi odgłosami towarzyszącymi projekcji był akompaniament w formie ścieżki dźwiękowej ułożonej przez drużynę i wykonywanej na stworzonym przez nią instrumencie. Zespół zasygnalizował początek i koniec filmu niemego; pokazał też krótki zwiastun innej produkcji, której premiera odbędzie się niebawem.

Występy naszych drużyn oglądali kibice i rodzice. Szczególnie chcemy podziękować rodzicom Jasia Państwu Weltrowskim – Knopik za pomoc w przywiezieniu dzieci z grupy III, jak i transport dekoracji grupy.

Całość zakończyło wspólne spotkanie Odyseuszy. Drużyny zaprezentowały się świetnie. Wszyscy uczestnicy wrócili z medalami.

Jesteśmy dumni z naszych Odyseuszy!

Trenerzy drużyn:

Oliwia Dajnowiec

Elżbieta Szponar