11.03.2018

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 51 w Gdyni brali udział w Regionalnych Eliminacjach Odysei Umysłu w Gdańsku. Do eliminacji przygotowywały się trzy drużyny ćwicząc zadania spontaniczne wraz z trenerkami Odysei Umysłu Oliwią Dajnowiec i Elżbietą Szponar. Drużyny startowały w tej samej II grupie wiekowej. Z tego powodu członkowie drużyn pracowali nad różnymi problemami długoterminowymi.

Problem 1: Do boju w trójboju

Skład drużyny: Martyna Bażant, Karol Gmitrowski, Wojciech Ławrynowicz, Kinga Wedereit, Mateusz Zwolak, Wojciecz Jędrysiowicz-Jędrusik.

Problem 4: Wieża ze zwierza

Skład drużyny: Lena Bojarska, Julia Pawlus, Aleksandra Pstrong, Konrad Zgarów, Miłosz Krukierek, Antoni Migdalski.

Problem 5: Nieziemska miejscówka

Skład drużyny: Weronika Godlewska, Natalia Łukowicz, Maja Niklas, Pola Górecka, Jagoda Korba, Natalia Kwoczko.

Z powodu grypy każda z drużyn wystąpiła w okrojonym składzie 5 osób. Drużyna pracująca nad problemem 4 nie wystąpiła w ogóle. Członkowie drużyn pomimo trudności postanowili uczestniczyć w konkursie, jak sami mówią ..."Czekamy na ten moment cały rok"..

W tegorocznych eliminacjach regionalnych 11 marca w Gdańsku występowały 123 drużyny. Tym bardziej jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy zaprezentowali się wspaniale, dobrze się bawiąc, przedstawili własne oryginalne rozwiązania problemów długoterminowych, a w zadaniach spontanicznych pokazali, że tworzą zespół niezawodny bez względu na okoliczności. Praca uczniów i trenerów zakończyła się sukcesem. Drużyna SP 51 pracująca nad problemem "Do boju w trójboju" przeszła do Ogólnopolskiego Finału Odysei Umysłu 2018, który i w tym roku odbędzie się w naszym rodzinnym mieście Gdyni. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Elżbieta Szponar