Katie Melua śpiewała „There are nine million bicycles in Beijing”a ilu jest w Gdyni? A w naszej szkole? Już dawno chciałem znaleźć sposób by na wzór krajów Europy zachodniej i krajów dalekiego wschodu nasi uczniowie mogli dojeżdżać do szkoły rowerem. Rower jest na świecie głównym środkiem transportu. Jest tani, zdrowy i ekologiczny, czemu? wyobraźmy sobie autobus który może przewieść 60 osób, wsadźmy te osoby na rowery a następnie do samochodów, jest różnica?. Ci w samochodach nie tylko zakorkują drogi, ale naprodukują też mnóstwo kadmu, toksycznego pierwiastka, którego wszyscy „zjadamy” dziennie około 150 mg.

Zaczęło się od rozważenia miejsca gdzie parking mógłby powstać. Gdzieś blisko gdzie jest bezpiecznie i wysoko… bo nasza szkoła leży na górze z czym niestety wiąże się szereg komplikacji, ale co tam, przecież w naszej szkole pracuje najlepszy konserwator we wszechświecie, coś wymyśli. Dzięki pomocy Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni (wydziału rowerowego) zdobyliśmy stojaki rowerowe i materiały. Rozpoczęliśmy budowę.

Jedną z najcięższych rzeczy była budowa równi pochyłych na schodach, tzw. podjazdów rowerowych które służą do wprowadzania i sprowadzania rowerów. Było to dla nas nie lada wyzwanie ponieważ do naszej szkoły prowadzi około 100 schodów(!).

Patem już ostatni szlif i znaki, niezbędne do tego by się nie zgubić.

Tak oto w ciągu roku (od września 2014 do września 2015) powstał nasz szkolny parking rowerowy.

Pierwszego października pani Dyrektor oficjalnie otworzyła parking a nasza szkoła przystąpiła do programu ”Rowerowa Szkoła”. Zachęcamy was, drodzy uczniowie, do bezpiecznego i rozważnego przybywania do szkoły na rowerze. Rowery są super.

Z poważaniem: Wasi budowniczowie Edward ”Pan Edek”, Henryk „Pan Henio” i pan Niedźwiedź.