8.12.2014

Dzięki akcji naszej uczennicy Kamili Majewskiej z klasy 2e i waszej uczniowskiej hojności, udało nam się zebrać mnóstwo karmy, koców i innych psich akcesoriów. Za pieniądze zebrane ze zbiórki (50zł) kupiliśmy jedzenie dla zwierząt i następnie zawieźliśmy wszystko do Ciapkowa – psiego schroniska – gdzie przekazaliśmy paczki i poznaliśmy jego historię. Jak widzicie zwierzakom przypadły do gustu wasze dary.

Fotografia na dole przedstawia straszny wygląd starego schroniska. Dzisiaj na jego miejscu stoi nowoczesny, ocieplany budynek z tylnym wybiegiem od strony Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

A w budynku tęskniące serca małych i dużych zwierzaków czekających na adopcję, tylko spójrzcie:

W Ciapkowie zwierzaki mogą liczyć na posiłek, lekarstwa i towarzystwo, a przede wszystkim na opiekę pracowników schroniska. Jednak każdy z nich chciałby trafić do normalnego domu.

Zwierzęta często trafiają do schroniska wskutek ludzkiej głupoty i braku serca. Powody są najróżniejsze: „Nie chce mi się nim opiekować”, „Jest już stary”, „Nie mogę przez niego wyjechać na wakacje, więc przywiążę go do drzewa”. A nocą w Ciapkowie słychać wycie z tęsknoty, psi płacz. Poznajcie psi język, powinien być obowiązkowy na egzaminie gimnazjalnym.

Odkąd Ciapkowo jest zarządzane przez grupę Animals, wszystko zmierza ku lepszemu. Nie ma tu zaniedbań, buduje się wybiegi dla psów, a przeszkoleni wolontariusze wyprowadzają psy na spacer po pięknych okolicach.

www.theanimalrescuesite.com

Za pośrednictwem tej strony można dokarmiać zwierzęta w schroniskach – wystarczy kliknąć przycisk „It’s Free”. Każde kliknięcie to sześć misek jedzenia dla głodujących zwierzaków. Mam nadzieję, że klikanie stanie się waszym codziennym rytuałem.

Na koniec pozwolę sobie zacytować parę fraz ze wspaniałego komiksu „Strażnicy Istnienia”.

„Psy emanują dobrocią, na którą ludzie reagują. Jedną z radości spacerów z psem jest to, że ludzie często do was podchodzą i natychmiast otwierają swoje serca. Oczywiście nie interesują się tobą, chcą pogłaskać twojego psa.”

„Psy dają nam cenną możliwość nawet tym uwięzionym w swoim ego, kochania i bycia kochanym bezwarunkowo”

„Żyją z ludźmi od tysięcy lat i obecnie istnieje więź między psami a ludźmi ściślejsza niż kiedykolwiek przedtem”

„Tak więc częścią ich boskiego celu jest pomagać nam. Ale to zawsze działa w dwie strony. Ponieważ żyjąc z ludźmi, psy również rozwijają świadomość. Obowiązuje wzajemność.”*

*Eckkhart Tolle, Patrick McDonnel. „Strażnicy Istnienia”. Studio Astropsychologii. Białystok 2012