14.10.2015

14 października, dzień w którym wszyscy doceniamy bezpłatny i powszechny dostęp do nauki. Nie wszędzie na świecie jest tak dobrze jak u nas w Polsce, gdzie każdy ma prawo i obowiązek się uczyć. Agnieszka i jej ekipa z "jedenastki" przeprowadzili to święto u nas w szkole.

Dobry początek zwiastował tort z lukrową nauczycielką od Rady Rodziców i kosz z owocami i warzywami od uczniów naszej szkoły. Chcieli nauczyciele zdrowej żywności, to mają, rzodkiewki i winogrona. Oczywiście nie zabrakło też kwiatów dla wszystkich pracowników szkoły.

Na przerwach nasz szkolny dj puszczał muzyczne dedykacje dla uczniów od nauczycieli, a na korytarzach słychać było głośny śmiech od dowcipów szkolnych zawieszonych na ścianach. Przeczytaliście je wszystkie? Nasi uczniowie mogli także rozpoznawać swoich nauczycieli na starych zdjęciach (niektóre były prehistoryczne). Najlepiej zrobili to Maks Migdalski z 2c, Małgosia Falba z 3b oraz Agnieszka Szymańska z 2c i otrzymali nagrody od Samorządu Uczniowskiego.

Na koniec dnia przedstawiciel samorządu zrobił zdjęcie wszystkim nauczycielom przed wejściem do szkoły oraz wręczył główną nagrodę nauczycielowi „Znawcy Szkoły”. Kto inny mógłby znać nasza szkołę lepiej niż jej dyrektor, mgr Krystyna Szczęśniak? następne miejsca zajęły: Małgorzata Muchowska, Iwona Chojnacka oraz Elżbieta Szponar. Może i wy spróbujecie napisać sprawdzian, który pisali wasi nauczyciele? Zanieście go do Agnieszki, trzy pierwsze osoby z największą ilością punktów otrzymają upominki (nie dotyczy uczniów, którzy układali test). Na koniec dnia gdy wszedłem do pokoju nauczycielskiego została tam już tylko lukrowa nauczycielka. Tortu brakowało…

Opiekun Samorządu Uczniowskiego