12.10.2016

W tym roku Dzień Nauczyciela obchodziliśmy nieco wcześniej, bo już 12 października. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował Koncert Życzeń dla naszych pedagogów z dedykacjami autorstwa Antoniego Hoffmanna z klasy 3a.

Oto kilka z nich:

Dla pań dyrektorek, którym wszystko wychodzi wyśmienicie. Po prostu jesteście mistrzyniami. Dla pań piosenki „We are the Champions” oraz „Streets of Philadelfia” Bruce’a Springstina.

Dla polonistów i bibliotekarzy, którzy czuwają nad poprawnością i pięknem języka ojczystego, wpływają z nami na suchego przestwór oceanu i z chirurgiczną precyzją znajdują miejsce dla przecinków, kropek i średników… Dla nich piosenka pt. „Parole, parole”.

Zawzięcie, często do rana, studiują przeszłość. Chętnie by się przenieśli w odległe, minione epoki i na własne oczy przekonali się jak to naprawdę było. Dla historyków „Wehikuł czasu”.

Nauczycielom wf-u dedykowaliśmy utwór „Franek Kimono – King Bruce Lee Karate Mistrz” w wykonaniu Piotra Fronczewskiego, a specjalnie dla pana Krzysztofa Niedźwiedzia zadedykowaliśmy utwór „Stary Niedźwiedź mocno śpi”…

Na drugiej przerwie Przewodnicząca Samorządu Szkolnego Nikola Popławska poprowadziła quiz wiedzy o Komisji Edukacji Narodowej. Okazało się, że wielu z nas ma całkiem sporą wiedzę na ten temat…

W tym dniu uczniowie przebierali się za nauczycieli, a nauczyciele za uczniów – aż trzy uczennice przebrały się za nauczyciela historii – pana Piotra Kurpiewskiego. Można też było podziwiać karykatury niektórych nauczycieli jedenastki wykonanych przez Paulinę Półtorak z klasy 3a.

Wszystkim nauczycielom życzymy Wszystkiego Najlepszego!