17.02.2017

Tego dnia w naszej szkole odbyła się akcja pod hasłem: „Każdy grosz się liczy – pomóż psom!”. Zorganizowana ona została przez uczniów klasy 1a. Oto skład drużyny: Julia Wyczk (inicjatorka przedsięwzięcia), Zofia Stasiak, Kasia Wyrobek, Magda Sitna, Jakub Demel, Berenika Głogowska oraz Ola Majewska. Pomysł na tę akcję zrodził się dzięki współpracy Julii z wolontariuszką Gostyńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt – p. Romą Jaźwińską. Pani Roma całym sercem jest zaangażowana w pomoc poszkodowanym, zaniedbanym psom, które żyją i chorują w okropnych warunkach. O jej działalności można dowiedzieć się m.in. z programu pt. „Żyją w skandalicznych warunkach?” emitowanego przez TVP3 Poznań.

Akcja naszych uczniów została przez nich profesjonalnie przygotowana. W szkole zostały wywieszone plakaty informujące o szczegółach tego przedsięwzięcia, na przerwach ruszyła akcja sprzedaży gofrów, tostów i soków. Akcję można było również wesprzeć przynosząc karmę, koce, pieniądze.

Cała szkoła ruszyła z pomocą. Uczniowie uzbierali niebagatelną sumę 675 PLN !

Gratulujemy i dziękujemy za pomoc!