27.03.2017

Wraca moda na wynalazek profesora Erno Rubika z Budapesztańskiej Akademii Sztuki Użytkowej – popularną w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku KOSTKĘ RUBIKA!

Samorząd Uczniowski postanowił zorganiozować konkurs SPEEDCUBINGU czyli układania kostki Rubika na czas. Konkurs odbył się w 29 marca w czytelni szkolnej. Uczestnicy zostali zapoznani z regulaminem konkursu, następnie przystąpili do rozwiązywania testu teoretycznego. Jego zwycięzcą został Maksymilian Kocieniewski z klasy 2d. Po zakończeniu testu z teorii - zawodnicy przystąpili do układania kostki Rubika na czas.

Oto wyniki:

1.  Maksymilian Kocieniewski 2d 59,1 s.
2.  Robert Spaleniak 2d 1 min. 06 s.
3.  Maja Tracz 2e 1 min. 3 s.
4.

Michał Urbańczyk

Stefan Kazakidis

1c

1 min. 16 s.
5.  Piotr Ławicki 3c 14 min. 59 s.

Zwycięzcy serdecznie gratulujemy! Chcemy również pogratulować jedynej kobiecie w tym męskim gronie – Mai Tracz z klasy 2e, która osiągnęła fantastyczny wynik i zajęła trzecie miejsce!