Ogólnopolska akcja ekologiczna pod patronatem firmy EKOPHONE „Oddaj zużyty telefon komórkowy - odbierz nowy, cyfrowy aparat fotograficzny!”.

W dniach 24.04 – 19.05.2017 r. Samorząd Uczniowski przeprowadził w naszej szkole zbiórkę zużytych telefonów komórkowych bez baterii. Uzbieraliśmy 5,28 kg telefonów!

A wszystko to w trosce o środowisko naturalne, gdyż urządzenia te zawierają metale ciężkie np. kadm i ołów, które zanieczyszczają wodę i glebę. Dzięki tej akcji zebrane telefony zostaną poddane profesjonalnemu recyklingowi i nie będą stanowić zagrożenia dla naszej planety! Jeżeli uzyskamy korzystny przelicznik zebranych telefonów do ilości uczniów w szkole, to być może wygramy aparat fotograficzny marki Nikon Coolpix A10. Wyniki konkursu w czerwcu.

Trzymajcie kciuki!

Magda Necel