12 października 2017 r. obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej popularnie nazywany Dniem Nauczyciela.

Oto jakie życzenia złożyliśmy naszym drogim nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty.

Z tej okazji wszystkie klasy przygotowały życzenia dla swoich wychowawców wraz z dedykacjami piosenek. Jako pierwsza dla swojej wychowawczyni wystąpiła „zerówka” z „Piosenką dla nauczyciela”:

Kto zawsze ma na twarzy słońce,

I spokojny, miły głos?

Kto odpowiedzi zna tysiące,

Kto męczących pytań stos?

Kto urwisowi da cukierka?

I kto wiele zabaw zna?

Tak – to jest nasza Pani nauczycielka

Dla niej piosenka ta!

Refren:

Nauczyciel dobrze wie

Ile w głowie zmieści się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to jest super sprawa!

Klasa 1a zadedykowała swojej wychowawczyni – pani Agacie Sosnowskiej – piosenkę o alfabecie.

A oto pozostałe, wybrane dedykacje:

„W podzięce za zachęcanie do myślenia tak dobrze i uczciwie jak tylko możliwe” – klasa 7b dla p. Oliwii Dajnowiec.

„Jest pani najlepsza! Życzymy Pani dużo słońca i uśmiechu, radości, miłości i szczęścia. Aby rozwijała Pani swoje pasje i spełniała swoje wszystkie marzenia. Mimo krótkiego stażu razem, uważamy, że lepiej trafić nie mogliśmy. Jest Pani cudowna, wszyscy się z tym zgadzamy. Chcielibyśmy dać Pani jak najlepsze wspomnienia z tych dwóch krótkich lat. Dziękujemy za starania! Wszystkiego najlepszego od klasy 7a!dla p. Kariny Sankowskiej.

„Jak morze szerokie, tak nasze uczucia wielkie, a my kochamy naszą nauczycielkę. Życzymy Pani dużo uśmiechu, radości z wykonanej pracy, a także dalszych sukcesów zawodowych i zawsze pojętnych uczniów. Życzy klasa 2a!dla p. Bożeny Meller.

„Dziękujemy za pokazanie nam, że porażki mają nas czegoś pożytecznego nauczyć, że gdy przeżywamy trudności możemy odkryć swą siłę, że przyjaźń i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni” - klasa 2e dla p. Katarzyny Zamkowskiej.

„Obchodzimy dziś Dzień Nauczyciela,

A naszą wychowawczynią jest Pani Ela.

Uczy ona języka angielskiego,

Czyli przedmiotu najwspanialszego.

Organizuje najlepsze wycieczki,

I często opowiada nam śmieszne bajeczki.

Na lekcji angielskiego nigdy nikt się nie nudzi,

A na sprawdzianach nikt nie marudzi.

Co byśmy zrobili bez Pani Eli?

Ja myślę, że po prostu byśmy zginęli.”

Klasa 2d dla p. Elżbiety Szponar

Fur die beste Lehrer!

„Pani Ania,

To ona jest od zasad ustalania.

Ona nas nauczyć czegoś chce

I zawsze uśmiecha się.

Uczy nas niemieckiego, lecz

Woli nie sprawdzać naszych kartkówek z języka tego.

Nasza wychowawczyni za nami przepada

I nam niektóre sprawdziany przekłada.

Nasza Pani bardzo kochana jest

I zaprasza nas do różnych kwest.

My także ją uwielbiamy i

Najserdeczniejsze życzenia składamy!”

Klasa 2e dla p. Anny Duszyńskiej

Samorząd Uczniowski również przyłącza się do życzeń!