10.04.2015

Grupa uczniów klasy 2c w składzie: Mariola Jabłońska, Monika Piotrzkowska, Lukasz Gałecki oraz Konrad Kunowski przystąpiła do międzyszkolnego konkursu „Ludzie nauki w drodze do prawdy – Karol Darwin”. Uczniowie musieli przygotować prezentację multimedialną o uczonym, scenkę dotyczącą jego życia, plakat propagujący jego osiągnięcia oraz przygotować się z zakresu następujących przedmiotów: biologii, matematyki, angielskiego, fizyki. Prezentację przygotował Łukasz, a komentarz Mariolka. Wpadliśmy na oryginalny pomysł przedstawienia kukiełkowego, co zostało bardzo wysoko ocenione przez jury. Przepiękne kukiełki wykonały Monika i Mariola, scenografię Łukasz i Konrad. Plakat przygotowała Monika. Natomiast nad wiedzą z poszczególnych przedmiotów pracowaliśmy wszyscy. Udało nam się zdobyć III miejsce oraz nagrody, które wzbogaciły nasze pracownie: model nerki wraz z nadnerczem, zestaw soczewek oraz siatki optyczne.

Olga Labudda