W piątek 5 lutego 2010 r. w Gimnazjum nr 8 w Gdańsku przy ul. Żabi Kruk 5 odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Poezji Języka Angielskiego: „Poetry Competition 2010” współorganizowany przez wydawnictwo Longman Pearson. W konkursie brało udział dziesięciu uczniów z trójmiejskich gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Netel z klasy 3a oraz Simon Nowak z klasy 3e. Ania Netel zaprezentowała wiersz Jacka Prelutsky „Be glad your nose is on your face”, a Simon deklamował utwór Michaela Jacksona “How I Make Music”. Deklamacje wierszy naszych uczniów były wzbogacone o prezentację multimedialną powiązaną tematycznie z utworami. Po zadeklamowaniu wierszy przez uczestników konkursu nastąpiła krótka przerwa, w której mogliśmy podziwiać występy artystyczne przygotowane przez uczniów Gimnazjum nr 8.
A następnie… nadeszła chwila ogłoszenia wyników! Nasza uczennica Ania Netel zdobyła wyróżnienie, a Simon Nowak otrzymał nagrodę pocieszenia. Podsumowując : konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze, gospodarze konkursu przygotowali słodki poczęstunek dla gości, a nas może troszkę zjadała trema podczas występów, ale następnym razem na pewno będzie lepiej….:)

autorka tekstu: Magda Necel