Dwóch uczniów Gimnazjum nr 11 im. Polskich Noblistów w Gdyni wygrało międzynarodowy konkurs w języku angielskim dotyczący znajomości Unii Europejskiej. Evan Patrick Collier (1b) i Maksymilian Wysocki (2b) w nagrodę pojadą do Brukseli i będą reprezentowali nasz region, jak i Polskę podczas obrad Komisji Regionów Unii Europejskiej.

Uczniowie Gimnazjum nr 11 brali udział w międzynarodowym konkursie „CoR/EA Secondary Schools Competition 2017” organizowanym przez Europejskie Przymierze działające w Komitecie Regionów Unii Europejskiej.

Celem konkursu było zapoznanie młodych ludzi z instytucjami Unii Europejskiej, w szczególności Komitetu Regionów oraz zachęcenie ich do dyskusji i przemyśleń na temat przyszłości Europy.

W celu przygotowania uczniów do konkursu, szkoła zorganizowała dodatkowe, bezpłatne zajęcia w języku angielskim, na których młodzież zdobywała wiedzę dotyczą instytucji Unii Europejskiej i państw członkowskich Unii oraz zajęcia literackie dotyczące pisania eseju w języku angielskim. Koordynatorką konkursu była nauczycielka języka angielskiego Elżbieta Szponar.

Do konkursu zgłosiło się 22 uczniów. Konkurs składał się z II etapów. Pierwszy etap obejmował test w języku angielskim ze znajomości Unii Europejskiej. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 12 uczniów, których zadaniem było napisać essay (How can young people contribute to the future success of the European Union? Discuss), czyli „Jak młodzi ludzie mogą przyczynić się do powodzenia Unii Europejskiej w przyszłości? Omów powyższe zagadnienie”.

Żeby odnieść sukces uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu znajomości nie tylko Unii Europejskiej, ale i języka angielskiego. Tym bardziej gratulujemy Evanowi i Maksymilianowi wygranej. Obecnie uczniowie przygotowują wraz koordynatorką konkursu prezentację dotyczącą naszego miasta i regionu, która zostanie zaprezentowana w Brukseli podczas lipcowego wyjazdu. .
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów!

Elżbieta Szponar