11.05.2017 r. odbył się w Słupsku, w ramach projektu „Każdy WAT na wagę złota – czyli pomorskie dzieci i młodzież uczą się jak efektywnie oszczędzać energię w szkole” - Pomorski Dzień Energii.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” wspólnie z Urzędem Miasta w Słupsku. Uroczystość miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 6. Przyjechały delegacje młodzieży z 22 pomorskich szkół: podstawówek, gimnazjów i szkół średnich. Przygotowano wiele atrakcji, pokazy edukacyjne oraz quiz dotyczący oszczędzania energii.

Każdy zespół ds. energii miał przedstawić swój plakat (lub plakaty) promujący oszczędzanie energii. Zwyciężył plakat przywieziony przez delegację naszej szkoły autorstwa uczennicy kl. 2b - Marty Rymasz.

Gratulujemy!

Barbara Gorbaczow