2.03.2018

Vive la France! France in the European Union - geography, history and culture of France

Uczniowie naszej szkoły brali udział w II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej w języku angielskim. Przygotowania do etapu szkolnego odbywały się na zajęciach dotyczących Unii Europejskiej, prowadzonych w ramach English Club przez nauczycielkę języka angielskiego Elżbietę Szponar.

W zajęciach uczestniczyło 28 uczniów. W tym roku tematem przewodnim konkursu była Francja - jej kultura, geografia i historia.

Eliminacje szkolne odbyły się w grudniu. Do etapu wojewódzkiego awansowało trzech uczniów z klasy 2d. Jest to klasa z rozszerzonym programem nauki języka francuskiego i angielskiego. Uczniowie: Julia Strychowska, Agnieszka Woźniak i Antoni Migdalski reprezentowali naszą szkołę w Finale Wojewódzkiego Konkursu o UE. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem europosła Jarosława Wałęsy.

Elżbieta Szponar