7.06.2018

Weronika Balana, Emilia Przybyłek, Julia JasnochZ wielką radością informujemy, że film Papillon, zrealizowany na podstawie własnego, oryginalnego scenariusza przez uczennice klasy 3a (reż. Julia Jasnoch, zdjęcia: Emilia Przybyłek, kierownik produkcji: Weronika Balana), zdobył trzy nagrody na VI ogólnopolskim konkursie „Od ignoranta do eleganta”, promującym zasady savoir-vivre'u. Na konkurs wpłynęły prace uczniów ze szkół z: Koszalina, Gdyni, Legnicy, Świebodzic, Głogowa, Słupska, Warszawy i Kleszczowa. Uczniowie mieli za zadanie zrealizować film promujący zasady savoir-vivre'u, koncentrując się na zasadach dobrego wychowania w przestrzeni publicznej.

W kategorii „gimnazjum” film Papillon zajął II miejsce, natomiast grający w tym filmie Anna Dutkiewicz (3a) i Kacper Sępiński (3a), zostali uznani za najlepszych aktorów konkursu.

Serdecznie gratulujemy!

Iwona Chojnacka, Piotr Kurpiewski, Kryspin Pluta, Janusz Żurawski

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Kleszczowie, który nazywany jest „polskim Kuwejtem”. Darmowy aquapark, kręgielnia, lodowisko, obiady dla dzieci i kolonie za 150 zł. Szybki internet, drogi równe jak stół, ścieżki rowerowe i dom kultury za 10 milionów. To wszystko mają mieszkańcy Kleszczowa... i uczniowie tamtejszych szkół...

Więcej:

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,20204764,najbogatsza-gmina-w-polsce-jest-praca-nie-ma-kolejek-do-lekarza.html