18.04.2021

Zakończyła się kolejna edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego

Od września 2020 r. do marca 2021 roku uczniowie szkół podstawowych i średnich uczestniczący w konkursie musieli przeczytać wskazane książki. Następnie pisali test konkursowy, składający się z zadań różnej konstrukcji (pytania zamknięte jedno - i wielokrotnego wyboru, zadania typu prawda-fałsz, rozsypanki wyrazowe, zadania otwarte).

Zdobywcy największej ilości punktów w testach zdobywają odpowiednio tytuł Laureata, Finalisty i Wyróżnionego. Dla uczniów starszych klas szkół podstawowych to okazja do zdobycia dodatkowych punktów na świadectwie, przydatnych w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

15.04.2021 r. minął termin sporządzenia protokołów końcowych z przebiegu konkursu w szkołach i przekazania ich organizatorom imprezy do weryfikacji i ustalenia klasyfikacji generalnej wszystkich uczestników maratonu.

W Wielkim Maratonie Czytelniczym naszą szkołę reprezentowało 50 uczniów. Według wstępnej, szkolnej klasyfikacji – najlepszy wynik w szkole uzyskała Aleksandra Nowak (2b), wyprzedzając Lenę Hordyj (4a) i Monikę Staniewską (4a).

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu serdecznie gratulujemy motywacji do czytania, wiedzy, wytrwałości i konsekwencji działania!

Szczególne wyrazy podziękowania należą się rodzicom, nauczycielom i wychowawcom klas, którzy dopingowali uczniów i organizacyjnie oraz logistycznie wspomagali organizację konkursu w naszej szkole.

Opiekunami konkursu byli: Anna Mytkowska i Janusz Żurawski

Oficjalne, końcowe wyniki konkursu znane będą na początku maja.