31.05.2016

Wycieczka na Lazurowe Wybrzeże i do Barcelony

„Śladami sztuki i kultury romańskiej”

26 maja 2016 r. uczniowie uczęszczający na naukę języka francuskiego w naszej szkole wyjechali na wycieczkę na południe Francji i do Hiszpanii. Nasza trasa prowadziła przez Niemcy, Austrię, Szwajcarię i Włochy. Stanęliśmy na schodach Pałacu Festiwalowego w Cannes, byliśmy w Monaco, gdzie odbywał się właśnie rajd Formuły 1.Odwiedziliśmy urokliwe, średniowieczne miasteczko Francji-St. Paul de Vence. Po kilku dniach pobytu na Lazurowym Wybrzeżu, dotarliśmy do Barcelony. Zobaczyliśmy monumentalną Sagradę Familia, zwiedziliśmy muzeum Salvadora Dali w Figueres, przespacerowaliśmy się główną aleją La Rambla, obejrzeliśmy przepiękny pokaz fontann. Nie zabrakło również innych atrakcji-wizyta na stadionie Camp Nou FC Barcelony, szalona zabawa w aqua parku a w drodze powrotnej w Europa Park. Nie sposób jest wymienić wszystkich atrakcji. Oto kilka zdjęć z naszej wycieczki.