27 lutego 2017 r. uczniowie klasy z językiem francuskim (3e) mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w trakcie rozmowy z rodowitą mieszkanką Paryża. Na lekcji języka francuskiego połączyliśmy się poprzez Skype'a z panią Sophie Goujon-Durand, inżynierem z Universite des Sciences w stolicy Francji. Uczniowie podczas tej konwersacji dowiedzieli gdzie pracuje nasz rozmówca, od ilu lat mieszka w Paryżu, co robi w wolnym czasie, czy miał okazję zwiedzić Polskę. Padły również pytania osobiste. Na część z nich uczniowie uzyskali odpowiedź.

Każdy miał okazję osobiście porozmawiać z panią Goujon-Durand. Basia, Ala, Nikola, Ewelina i Wiktor - to uczniowie, którzy jako pierwsi mogli się przekonać o swoich umiejętnościach językowych. Był to również doskonały „trening” przed zbliżającym się międzynarodowym egzaminem Delf z języka francuskiego, do którego uczniowie przystąpią 4 marca.

Przed nami kolejne połączenie z rozmówcą francuskojęzycznym z Paryża, na które czekamy z niecierpliwością.

Agnieszka Ossowska