26.09.2017

Europejski Dzień Języków - (fr. Journée européenne des langues) -

Każdego roku w naszej szkole nauczyciele języków obcych przygotowują dla dzieci i młodzieży różnego rodzaju zabawy edukacyjne; quizy językowe i  geograficzne, przeglądy piosenek i tańców krajów Europy.

W bieżącym roku uczniowie klasy IId (oddziały gimnazjalne) z rozszerzonym programem nauczania języka francuskiego i angielskiego przygotowali zabawy dla młodszych kolegów z „zerówki” i klasy pierwszej. Koordynatorem programu w EDJ była nauczycielka języka francuskiego pani Agnieszka Ossowska, która również wraz z uczniami przygotowała scenariusz obchodów EDJ.

Uczniowie 2d przygotowali dla młodszych kolegów quizy o różnych krajach Europy, rebusy językowe, konkursy muzyczne i taneczne. Niespodzianką dla najmłodszych od starszych kolegów był również przygotowany poczęstunek, pieczone przez gimnazjalistów ciasta i babeczki spotkały się z uznaniem najmłodszych. Przygotowania uczniów monitorowała wychowawczyni klasy 2d pani Elżbieta Szponar.

Europejski Dzień Języków (ang. European Day of Languages) to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej

Celami święta są:

  • ukazanie Europejczykom znaczenia uczenia się języków;
  • propagowanie nauki języków obcych przez całe życie;
  • propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.