10 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Francji i do Hiszpanii.

Pierwszy etap naszej podróży prowadził przez Niemcy, pięknie zaśnieżone Alpy w Szwajcarii i Włochy. Z Włoch udaliśmy się na Lazurowe Wybrzeże. Byliśmy w Cannes, w którym odbywał się 71. Festiwal Filmowy. Następnie zwiedziliśmy Monaco i tam spotkała nas kolejna niespodzianka – wyścigi Formuły 1. Przejechaliśmy do pięknego średniowiecznego miasteczka we Francji St. Paul de Vence i stamtąd bezpośrednio udaliśmy się do Hiszpanii. W Hiszpanii zwiedziliśmy Barcelonę, widzieliśmy wspaniałą Katedrę Sagrada Familia, byliśmy na stadionie FC Barcelona – Camp Nou, zwiedziliśmy muzeum Salvadora Dali w jego rodzinnym mieście Figueres, przespacerowaliśmy się pięknymi uliczkami Tossa de Mar. W trakcie całego pobytu kąpaliśmy się w pięknym, lazurowym Morzu Śródziemnym i korzystaliśmy z basenu i licznych atrakcji w hotelu. Pobyt zakończył się całodzienną zabawą w Europa Park. Nasza wycieczka przepełniona była tak wielką ilością atrakcji, iż nie sposób zaprezentować i opisać każdą z nich. Oto nasza krótka relacja fotograficzna.

Agnieszka Ossowska