13 grudnia mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole przedstawiciela Ambasady Francuskiej - pana Andre Louchin.

02_a_louchin_prelUczniowie klas pierwszych wysłuchali prelekcji w języku francuskim na temat Paryża, jego historii i zabytków. Dla większości z nich było to pierwsze spotkanie z obywatelem Francji i okazja do posłuchania "żywego" języka. Mimo zaledwie trzech miesięcy nauki, uczniowie potrafili zapytać o różne aspekty życia we Francji, a przede wszystkim zainteresowani byli systemem szkolnictwa. Przekonali się, że nawet po krótkim okresie nauki języka obcego, są w stanie porozumieć się w języku obcym i zrozumieć sens zdań w kontekście całych wypowiedzi.

Pan Andre Louchin odpowiadał na wszystkie pytania - nawet na te, które dotyczyły jego pracy i życia osobistego. Na zakończenie uczniowie wspólnie zaśpiewali piosenkę "Les Champs Elysees".

01_a_louchin_prel  03_a_louchin_prel  04_a_louchin_prel  05_a_louchin_prel

06_a_louchin_prel  07_a_louchin_prel  08_a_louchin_prel  09_a_louchin_prel