Fantazja

Od wielu lat moją fascynacją jest taniec. Widząc ogromne zainteresowanie tą formą ruchu, założyłam w roku 2002 zespół taneczny "Fantazja". Zajęcia prowadziłam społecznie w formie zajęć otwartych, w których mógł uczestniczyć każdy uczeń i uczennica. Zainteresowanie zespołem wśród młodzieży przerosło moje oczekiwania, tym bardziej, że w naszej szkole nie było takiej tradycji. Opracowałam program pracy, który pozwolił na metodyczną i systematyczną działalność. Zaczęliśmy od podstawowych układów tanecznych, następnie je poszerzaliśmy i udoskonalaliśmy. Zajęcia odbywały się i odbywają dwa razy w tygodniu, ale dbam oto, aby członkowie zespołu nie zaniedbywali obowiązków szkolnych. Do pracy angażuję również rodziców, którzy wspólnie z dziećmi projektują i wykonują kostiumy. Nasza "Fantazja" pozwoliła moim podopiecznym przezwyciężyć nieśmiałość. Dziewczęta stały się radośniejsze i zdecydowanie mniej zestresowane. Zajęcie stały się doskonałą okazją do integracji młodych ludzi. Nawiązywały się nowe przyjaźnie. Praca z zespołem pozwoliła mi zrealizować nie tylko swoje marzenia, ale sprawdzić się jako metodyk, choreograf i pedagog. Trafiłam w gust i zapotrzebowanie młodzieży. Moja praca nie pozostaje bez wpływu na promocję szkoły w środowisku. Dzięki występom ocenianym przez profesjonalne jury, instruktorów tańca, choreografów, zawodowych tancerzy i muzyków na turniejach pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni  i Gdańska, burmistrza Warszawy-Ochota jak i na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego, Dolnośląskiego i Mistrzostwach Polski, nasze gimnazjum zdobywało najwyższe laury. Znane stało się jako szkoła rozwijająca wszechstronne zainteresowania młodzieży. Zespół regularnie uczestniczy w imprezach organizowanych przez Urząd Miasta Gdyni, Radę Dzielnicy Kamienna-Góra oraz wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

mgr Małgorzata Frącek - trener Zespołu "Fantazja"

ooO

2003 - III miejsce - turniej zespołów cheerleaders pod patronatem Prezydenta Gdyni

2004 - II miejsce - turniej gdyńskich zespołów tanecznych