19-23.10.2015

Poniedziałek (19.10.2015)

• Kilka słów o wartości obszaru Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego – Aneta Libera
  • Regulamin pobytu w „Zielonej Szkole” i organizacja zajęć w Schodnie – Iwona Chojnacka
  • "10 dobrych rad jak robić lepsze zdjęcia” – Janusz Żurawski
  • Warsztaty „Orientacja w terenie – mapa, kompas, GPS” – Adam Michalak

Wtorek (20.10.2015)

• Warsztaty „Jesienne wędrówki ptaków” – Marcin Węsiora
  • Warsztaty „Wiem co jem – moja żywność bliżej natury” – Katarzyna Gałecka

Środa (21.10.2015)

• Warsztaty „Cudowne ekosystemy leśne Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego” – Krzysztof Jarzyński
  • Warsztaty „Owady najliczniejsze na świecie” – Małgorzata Piotrowicz

Czwartek (22.10.2015)

• „Świat przyrody z bliska” – warsztaty z binokularami i mikroskopami – Marcin Węsiora
  • Warsztaty „Jak powstaje papier” – Aneta Libera

Piątek (23.10.2015)

• Podsumowanie pobytu i pożegnanie

19 października wyjechaliśmy na wycieczkę. Pojechaliśmy do Schodna, położonego we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym. Zatrzymaliśmy się w Zielonej Szkole. Po wyjściu z autokaru, merdając ogonem przywitał nas przyjacielski pies Robin. Po rozpakowaniu się mieliśmy spotkanie z panią dyrektor, która opowiedziała nam o Wdzydzkim Parku Krajobrazowym oraz o zasadach obowiązujących w szkole. Pani była sympatyczna oraz służyła nam pomocą. Podczas pobytu mieliśmy dużo interesujących zajęć. Już tego samego dnia odbyły się warsztaty, na których nauczyliśmy się obsługiwać kompasy i busole uczestnicząc w zabawie terenowej. Każdego dnia, z wyjątkiem piątku, oglądaliśmy interesujący film oraz dyskutowaliśmy na jego temat. Najbardziej podobał mi się film „Szkoła rocka”. Podczas pobytu odbywały się normalne lekcje: historia, język polski, wiedza o społeczeństwie. W czwartek z wychowawcami poszliśmy na prawie dwugodzinny spacer „poznać” las, brzeg jeziora, bagna: wysokie i niskie. W "Zielonej Szkole" było bardzo dobre jedzonko - lecz najlepszym daniem było spaghetti pana Kurpiewskiego. Bardzo mi się podobała wycieczka. Chciałabym jeszcze raz odwiedzić to piękne miejsce.

Jagoda Majdzińska, klasa 1a