28.02.2014

V edycja Konkursu Filmoteki Szkolnej została rozstrzygnięta. Narady jury były bardzo burzliwe, a dyskusja w gronie internautów była nie mniej zażarta (wyniki głosowania internautów na etiudę filmową i recenzję można zobaczyć tutaj: wyniki głosowania internautów)

W tym roku poza głównymi nagrodami jury i internautów, przyznana została również nagroda specjalna Centrum Edukacji Obywatelskiej dla filmu zaangażowanego społecznie, a także nagroda specjalna dla filmu gimnazjalnego. Filmy laureatów zostaną zaprezentowane podczas V Festiwalu Filmoteki Szkolnej, który odbędzie się w czerwcu 2014 r., wykorzystane zostaną również jako przykłady dobrych etiud uczniowskich i być może ukażą się na płycie DVD.

Nagrodę specjalną w kategorii "gimnazjum" otrzymał film JEDEN SLAJD (scen. Dobromiła Jesiotrzyńska, reż. Daria Korman, Klaudia Pedynkowska), zrealizowany przez uczniów klasy 3a naszego gimnazjum. Twórcy otrzymają dyplomy oraz program do montażu filmów.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji oraz szczegółowe wyniki:

http://www.ceo.org.pl/pl/filmotekaszkolna/news/konkurs-filmoteki-rozstrzygniety