37_gff_bgold_poster7 maja rozpoczyna się święto polskiego kina, czyli 37. Gdynia Film Festival. Wybrano 13 tytułów, które powalczą o Wielką Nagrodę Złotych Lwów. Platynowe Lwy - nagrody specjalne przyznawane za całokształt dokonań twórczych - po raz pierwszy otrzymają nie reżyserzy, ale dwaj wybitni operatorzy - Jerzy Wójcik i Witold Sobociński. Na plaży miejskiej w Gdyni odbędzie się plener filmowy Film od morza. W trzy festiwalowe wieczory, o godz. 21.30, zaprezentowane zostaną filmy o tematyce piłkarskiej, które przygotują widzów na emocje związane ze zbliżającymi się mistrzostwami Euro 2012. Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną także filmy krótkometrażowe twórców związanych z Gdynią. Gdynia Film Festival to również wystawy. W Teatrze Muzycznym będzie można obejrzeć Plakaty do filmów, których nie było autorstwa Andrzeja Dudzińskiego, a w Muzeum Marynarki Portrety – autorstwa Henryka Pietkiewicza - zdjęcia osób związanych z polskim filmem.

Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu:

http://www.fpff.pl/

 

W czasie trwania GFF obejrzeliśmy cztery filmy: Mój rower, W sypialni, Droga na drugą stronę i 80 milionów. Uczestniczyliśmy także w spotkaniach twórców z publicznością, które odbywały się bezpośrednio po projekcjach filmów. W przerwie pomiędzy pokazami odwiedziliśmy stanowisko projektu Polska Światłoczuła, gdzie każdy z nas miał możliwość zaprezentowania przed kamerą własnej opinii na temat filmu polskiego oraz wykazania się talentem plastycznym w zakresie „rysowania światłem” w specjalnie przygotowanym studiu. Efekty naszej twórczości będziemy mogli zobaczyć na oficjalnej stronie  projektu:

http://www.polskaswiatloczula.pl/index.php/gdynia-2012.html?view=album&album=5740188556787970929&page=2

mojrower _1  w sypialni_1  droga na druga strone_3  80_milionow_1

fpff_czowka  moj_rower_ekipa_1  moj_rower_ekipa_2  moj_rower_publicz_1

oblawa_ekipa_1  oblawa_ekipa_2  oblawa_ekipa_3  droga_na_druga_strona_ekipa_1

droga_na_druga_strona_ekipa_2  80_milionow_ekipa_1  80_milionow_ekipa_2  80_milionow_ekipa_3

marian_dziedziel_1  polska_swiatloczula_1  polska_swiatloczula_2  gff_1_2