01_przed_filmoweDzisiaj rozpoczęliśmy zajęcia Przedszkola filmowego. Prowadzili je wykładowcy Gdyńskiej Szkoły Filmowej - panowie Sławomir Pultyn i Jerzy Rados, którzy przybliżyli nam tajniki "kuchni" filmowej. Wiemy kto to jest scenarzysta, reżyser, aktor, scenograf i kto odpowiada za zdjęcia, dźwięk, montaż i "porządek" na planie filmowym. Ponieważ każdy projekt filmowy zaczyna się od scenariusza, wykładowcy omówili z nami elementarne zasady, którymi powinniśmy się kierować, przekładając na papier nasze pomysły na wymarzony debiut filmowy... Na napisanie noweli filmowej mamy dwa tygodnie i - sądząc po pytaniach kierowanych do prowadzących zajęcia - nasza niczym nieograniczona (za wyjątkiem budżetu) wyobraźnia powinna nam w tym pomóc...

02_przed_filmowe  03_przed_filmowe  05_przed_filmowe  06_przed_filmowe