24.10.2015 r. o godz. 10.00 Telewizja Gdańsk przedstawiła na żywo z Gdyńskiego Centrum Filmowego program Weekend z TV Gdańsk. Sporo miejsca w programie przewidziano dla podkreślenia szeroko rozumianych związków Gdyni z filmem, edukacji filmowej, historii naszych kin (również tych, których już dawno nie ma) i planów na przyszłość. Jest nam niezmiernie miło, że również nasza szkoła została do tego projektu zaproszona. Dr Piotr Kurpiewski opowiadał o historii gdyńskich kin, ale ważniejsze chyba było to, że na temat filmów, zrealizowanych w ramach szkolnego Przedszkola Filmowego mogli wypowiedzieć się zarówno uczniowie z klasy 2a, jak i tegoroczni absolwenci naszego gimnazjum. Mówili o swoich filmowych doświadczeniach, organizacji ogólnopolskiego przeglądu filmów „Młode Albatrosy”, twórczości i planach na przyszłość. Podczas programu wyemitowano fragment filmu „Błogostan” (nagrodzonego na dwóch festiwalach) w reżyserii Hanny Manteufel, którego premierę zaplanowano w Gdyńskim Centrum Filmowym na 15 listopada. Oby nasza współpraca z Gdyńskim Centrum Filmowym i innymi lokalnymi instytucjami nadal układała się tak owocnie.

Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy.

Program jest dostępny pod linkiem:

http://gdansk.tvp.pl/22331232/odc-24102015