W czwartek, 19 listopada 2015 r., uczniowie klas 1a i 2a uczestniczyli w konferencji Od żartu do karceru. Studenckie występki i uniwersytecka sprawiedliwość w XIX-wiecznej Europie, zorganizowanej przez Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego.

W panelu, który nosił tytuł: Młodzi – Piękni – Bogaci – Groźni wysłuchali referatów:

• Z „mądrymi” studentami przez wieki - (prof. dr hab. Tadeusz Stegner - Uniwersytet Gdański)
  • Światowe życie. Polscy arystokraci na uniwersytetach niemieckich w końcu XIX w. – (dr hab. Tomasz Panfil - Katolicki Uniwersytet Lubelski)
  • Studenta z Pragi żywot dwudziestodwuletni, czyli o pierwszym w historii kina filmie grozy i jego dwóch remake’ach – (dr Piotr Kurpiewski - Uniwersytet Gdański)