6.03.2017

Warsztaty odbywające się w siedzibie Gdyńskiej Szkoły Filmowej rozpoczynają się wstępem teoretycznym i analitycznym przygotowującym uczestników do konkretnej pracy ze sprzętem. Dzięki przekazywanym podstawom sztuki filmowej młodzież dowie się, w jaki sposób może wykorzystać urządzenia, żeby osiągnąć pożądany efekt. Podczas pracy z kamerą uczestnicy nagrywają własny materiał, który następnie, z pomocą i wsparciem wykładowcy zmontują proste filmy, w nowoczesnych salach montażowych. Filmy tworzone przez uczestników to sekwencje od 4 do 6 scen na podstawie przygotowanego przez wykładowcę i omówionego wspólnie scenariusza. Po zakończeniu warsztatów szkoły otrzymują płyty DVD ze zrealizowanym przez uczniów materiałem. Uczniom wręczany jest także certyfikat ukończenia warsztatów Filmoteki Szkolnej.

Program warsztatów:

  • 09:00 - 9:30: Wykład teoretyczny (podstawy pracy na planie filmowym, praca z kamerą, podstawy kadrowania, kompozycji, nauka o świetle)
  • 09:30 - 11:30: Warsztat z języka filmowego (podstawy reżyserii filmowej, praca z aktorem, praca z kamerą i oświetleniem, praktyczna nauka kadrowania), prowadzony w studiu filmowym w Gdyńskiej Szkole Filmowej
  • 11:30 - 12:30: Pomysł, tworzenie i praca nad scenariuszem
  • 12:30 - 14:30: Casting, obsada, nagranie materiału filmowego
  • 14:30 - 15:15: Przerwa
  • 15:15 - 19:00: Podstawy montażu filmowego. Krótki wstęp teoretyczny, analiza przykładów, montaż oraz analiza zrealizowanego materiału.

Warsztaty odbywają się w grupach 15 osobowych.

Uwaga!

Warsztaty dla uczniów klasy 3a odbędą się 18 i 19 marca 2017 r. (sobota, niedziela)