22.09.2017

Działania Filmoteki Szkolnej to jedno z nieszablonowych wydarzeń edukacyjnych towarzyszących Festiwalowi Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Organizowane od pięciu lat zajęcia, z roku na rok przyciągają coraz większe grono młodych kinomanów! Także z naszego Przedszkola Teatralno-Filmowego.

Studio Filmoteki Szkolnej to zajęcia filmowo-reporterskie dla młodzieży, podczas których poznaliśmy tajniki pracy dziennikarskiej: dowiedzieliśmy się jak zbudowany jest news, czym jest stand-up, do czego służy prompter i jak przeprowadzić wywiad przed kamerą. Zdobytą wiedzę wypróbowaliśmy w praktyce - pod kierunkiem profesjonalnych dziennikarzy, operatorów i montażystów realizujących reportaże z Festiwalu.

{youtube}5KPnvA9aR-w{/youtube}